Ūdensslēpes.

Visvienkāršāk slēpot ir ar pāra ūdensslēpēm, to var iemācīties katrs dažu minūšu laikā.

Kad apgūti pamati, daudzi ūdensslēpotāji dod priekšroku braukšanai uz vienas slēpes. To sauc arī par slaloma slēpošanu, jo vienas no populārākajām sacensībām ir braukšana zig-zag veidā starp bojām, kas nostiprinātas noteiktos attālumos. Ir jāapbrauc sešas bojas, ātrums katrā braucienā pieaug. Kad sasniegts maksimālais atļautais ātrums, sāk saīsināt vilkšanas auklu, līdz dalībnieks neapbrauc kādu boju vai nokrīt. Atpūtas braucieniem bojas nav vajadzīgas.

Notiek pasākumi ar dažādu triku rādīšanu, piramīdu veidošanu, pat ļoti ekstrēmi maratoni – slēpošana aiz ātrgaitas kuteriem ar ātrumu virs 150 km/h.

Slēpošana uz pēdām ir analoga parastajai ūdensslēpošanai, bet lielākā ātrumā, ap 50 - 70 km/h, tāpēc var iztikt bez slēpēm. Ieteicams lietot speciālu tērpu, apgūšana prasa nopietnāku treniņa darbu.
Veikbords Latvijas klimatā ir labs sezonas pagarinājums snovbordam (un otrādi). Arī pūķotāji (kaitbordisti) mēdz braukt ar veiku dēļa vadīšanas tehnikas apgūšanai.
Ceļu dēlis (kneeboard) ir lielāks par triku slēpi un ar to brauc, tupot uz ceļiem.
Veikskeits ir līdzīgs veikbordam, bet tam nav stiprinājumu, braucējs stāv brīvi kā uz viļņu sērfa vai skrituļdēļa.
Veiksērfs līdzīgs dēlim okeāna sērfošanai, bet te vilni veido lēni braucošs kuteris.
Tramplīna lekšanai domātās slēpes ir garākas un smagākas, ķīļi nelieli. Atlēciena platforma ir līdz 1.8 m augsta. Lidojums var pārsniegt 50 m.
Triku slēpošanā slēpes ir īsākas par parastajām, bez ķīļiem, var slēpot uz priekšu, atmuguriski, uz vienas vai abām slēpēm.

Braukt var aiz laivas, ūdens motocikla, pūķa, pa gaisu ejošas troses, ... kaut vai helikoptera! http://www.youtube.com/watch?v=6Rxu08XjeCw Vizināšanās notiek arī uz diska, piepūšamiem dažādu formu baloniem u.c.

 
 
      Top.LV E-pasts : info@udensklubs.lv       
Ūdens temperatūra: 24o C