Hydrofoil (lidslēpe).
Laivas ātrums 12 – 30 mph (20 – 48 km/h).

Kas ir Hydrofoil? Tā ir ūdensslēpe ar zemūdens spārnu (hydrofoil) un sēdekli. Spārns atrodas ūdenī nepilnu metru zem slēpes. Tas darbojas līdzīgi lidmašīnas spārnam un var viegli mainīt braukšanas dziļumu vai virzienu, var braukt pa ūdens virsmu un arī lekt ārā. Sajūta braucot atgādina lidošanu sēdus stāvoklī. Slēpes ir universālas un der praktiski jebkuram braucējam. Braukšana ir viegla, zemūdens spārns rada ļoti mazu pretestību, viss braucēja svars balstās uz sēdekļa, tāpēc arī 150 kg braucējs jutīsies ļoti labi. Šis sports ir piemērots arī tad, ja ir ierobežotas kāju kustības vai traumas, kas varbūt traucē braukt ar tradicionālajām ūdensslēpēm vai veiku. Komfortu praktiski neiespaido viļņi, var braukt, kad ūdens kļuvis nebaudāms veikbordam vai slēpēm. Lēkšanai nevajag vilni aiz laivas.

2009. gadā hydrofoil entuziasts un ūdenssporta šovmens Geno Yauchler (ASV) uzstādīja jaunu Pasaules rekordu, stundas brauciena laikā izdarot 826 salto lecienus!

Vadīšanas tehnika. Brauciena augstumu regulē ar pleciem un rokām, virzienu - ar ceļiem. Svarīgi ir jau sākumā saprast, kā slēpe darbojas un kā to var vadīt, jo neparastā lidojuma sajūta, paceļoties uz spārna, cilvēkus ļoti samulsina. Lai turētos tuvāk pie ūdens, jāsaliecas vairāk uz priekšu, bet rokas jāpaceļ uz augšu. Pavirzot plecus atpakaļ vai rokas nolaižot zemāk slēpe atraujas no ūdens virsmas un turpina braukt tikai uz spārna. Ja kustības ir bijušas pārāk straujas, spārns var izlekt ārā no ūdens, pēc tam seko kritiens ar lielām šļakatām. Šis skats ir ļoti interesants un smieklīgs skatītājiem laivā!

Patīkamais :
Neparasta brīvības un lidojuma sajūta.
Straujais progress, ko pirmajā mēnesī var izbaudīt katrā braucienā.
Sākuma biežie kritieni nav sāpīgi, jo ātrums ir neliels.
Nav nepiemērotu laika apstākļu. Viļņi vispār netraucē. Ja vēsi, var ieģērbties hidrotērpā.
Nav liela noguruma, nav grūti braukt.
Nav jāuztraucas par savu svaru, kaut vai 150+ kg (būtiski sarūk sezonas laikā!). 

Mazāk patīkamais :
Liels lidslēpes pašsvars, apm. 13 – 18 kg. 
Lieli lidslēpes gabarīti, lai pārvadātu automašīnā, parasti jāizjauc (1-2 min).
Jārīkojas uzmanīgi, jo metāla (alumīnija sakausējums) detaļas ir asas un arī samērā neizturīgas.
Minimālais ūdens dziļums braukšanai ir vismaz 2 m.
Nav viegli pašmācības ceļā apgūstams, vēlami lietpratēja padomi.

http://www.youtube.com/watch?v=w8RHf180ttQ
http://www.usawaterski.org/BasicSkills/LearnToHydrofoil.pdf

 
 
      Top.LV E-pasts : info@udensklubs.lv       
Ūdens temperatūra: --o C