Ūdens temperatūra: 23 oC

menu_under_left.gif

Slaloma slēpe

Laivas ātrums 16 – 36 mph (25 – 58 km/h).

Braucēji, kas ir slēpojuši uz pāra slēpēm, var to darīt arī uz vienas. Slēpju modeļi ir dažādi, paredzēti gan atpūtas stilam, gan sportistiem. Slēpes lielums atkarīgs no braucēja svara un laivas ātruma. Platāka slēpe ir stabilāka un mācīties ar tādu ir vieglāk.

Stiprinājumi parasti ir ciešāki kā pāra slēpēm. Tas nodrošina precīzāku slēpes kontroli. Aizmugurējo kāju ievieto cilpas vai zābaka tipa stiprinājumā. Pēdējais dod labāku vadāmību, bet ir neērtāks, uzsākot braucienu.

Slēpošanas tehnika atšķiras no braukšanas uz divām slēpēm. Brauciens ir dinamiskāks, sniedz lielāku brīvības sajūtu. Mazāk traucē viļņi, jo slēpe iegrimst dziļāk un braucējs ir tieši virs slēpes. Svars sadalās vienādi uz abām kājām, augums taisnāks nekā uz pāra slēpēm.

Kamēr mācās, var startēt ar divām slēpēm un vienu nomest brauciena laikā.

Ir viegli pārbaudīt, vai esat gatavs pāriet uz slēpošanu ar vienu slēpi. Ar pāra slēpēm izbrauciet pa labi ārpus laivas viļņa gludajā ūdenī, pārnesiet visu svaru uz kreisās kājas un brauciet, nedaudz paceļot labo slēpi. Vilnim kreisajā pusē mēģiniet paslēpot uz labās kājas. Ja spējat 10 sekundes stabili pabraukt uz vienas kājas, atcerieties, uz kuras ir ērtāk, tā būs vadošā. Nākošreiz jūs varat mēģināt nomest slēpi un turpināt braucienu uz vienas.

Starts ar vienu slēpi